Начало Новини
Сряда, 29 Юни 2016    Печат

TitulНад 500 ученици от страната от 24 до 26 юни взеха участие в Националния туристически преглед на туристическите умения и сръчности за учащи се, който се провежда традиционно край яз. „Копринка" и чийто основен организатор е БТС.

Отборите, сформирани от туристическите дружества и съответните училища, взеха участие в дисциплините: майсторско управление на велосипед, стрелба с лък, народна топка, построяване на палатка и теглене на въже.
На откриването присъстваха г-н Нено Влайков – народен представител, Даниела Коева – зам.-кмет на община Казанлък, председателят на Българския туристически съюз доц. д-р Алексей Стоев и председателят на ТД „Орлово гнездо"- гр. Казанлък.
Г-жа Коева и доц. Стоев откриха проявата и пожелаха на участниците в състезанията на добър час в надпреварата.
За първия ден на проявата – 24-ти –– учениците от Професионална гимназия по селско стопанство от Нова Загора бяха подготвили художествена програма, посветена на билките и традициите за Еньовден.
Учениците от ПГ по селско стопанство в гр. Нова Загора пристигнаха начело с директора на училището Юлия Стефанова – един слънчев човек, който присърце е взел туризма.
Децата от ОУ „Васил Ллевски" бяха придружени от своята ръководителка Татяна Станева, която е дъщеря на бивш секретар на туристическото дружество „Буйна гора" – гр. Разград. Тя се занимава в училище и с модул „Туризъм", като изцяло извънкласната работа е посветена на туризма и спорта.
Да подкрепи своите въспитаници в оспорваните състезания за приз „Кристален еделвайс" дойде и Радослав Стоянов – директор на ПГТ „Пенчо Семов" – гр. Габрово.
За първи път в приз „Кристален еделвайс" участваха представители от ОУ „Васил Левски" – гр. Крумовград, които постигнаха добри резултати.
Участниците в проявата бяха разделени в две възрастови групи - младша и старша възраст.

kop  kop1

Класиране в спортно-туристическите игри за приз „Кристален еделвайс" 2016

Дисциплина „Стрелба с лък"

Младша възраст

1-во място - ТД „Орлово гнездо" – гр. Казанлък
2-ро място – ЮТК „Самодивец" – гр. Чирпан /втори отбор/
3-то място – ОУ „Отец Паисий – гр. Кнежа /първи отбор/

Старша възраст
1-во място – ТК „Незабравка" – гр. Велико Търново /първи отбор/
2- ро място – ПГЗ „Стефан Цанов" – гр. Кнежа
3-то място – ПГТ „Пенчо Семов" – гр. Габрово /втори отбор/

Дисциплина „Майсторско управление на велосипед"

Младша възраст

1-во място – ОУ „Отец Паисий" – гр. Кнежа /първи отбор/
2-ро място – ОУ „Васил Левски" – гр. Разград /втори отбор/
3-то място – ЮТК „Самодивец" – гр. Чирпан

Старша възраст
1-во място – ТД „Орлово гнездо" – гр. Казанлък
2-ро място – ПГТ „Пенчо Семов" – гр. Габрово /първи отбор/
3-то място – ЮТК „Самодивец" – гр. Чирпан /първи отбор/

Дисциплина „Построяване на палатка"

Младша възраст
1-во място – ТД „Кайлъшка долина" – гр. Плевен /първи отбор/
2-ро място – ОУ „Васил Левски" – гр. Разград /втори отбор/
3-то място - ОУ „Отец Паисий" – гр. Кнежа /първи отбор/

Старша възраст
1-во място – СОУ „Васил Левски" – гр. Крумовград
2-ро място – ПГСС – гр. Нова Загора
3-то място – ТК „Незабравка" – гр. Велико Търново /първи отбор/

Дисциплина „Народна топка"

Младша възраст
1-во място – ТД „Кайлъшка долина" – гр. Плевен /първи отбор/
2-ро място – ОУ „Отец Паисий" – гр. Книжа /първи отбор/
3-то място – ОУ „Васил Левски" – гр.Разград /първи отбор/

Старша възраст
1-во място – ПГТ „Пенчо Семов"- гр. Габрово /първи отбор/
2-ро място – ТД „Сърнена гора" – гр. Стара Загора
3-то място – ТК „Незабравка" – Велико Търново /втори отбор/

Състезателна игра „Познавам ли моята България"

1-во място – СОУ „Отец Паисий" – гр. Враца
2-ро място – ОУ „Васил Левски" – гр. Разград
3-то място – ТК „Незабравка" – гр. Велико Търново

Художествена самодейност

1-во място – СОУ „Отец Паисий" – гр. Враца
2-ро място – ТД „Сърнена гора" – гр. Стара Загора
3-то място – СОУ „Пейо Яворов" – гр.Чирпан и ТК „Незабравка„ - гр. Велико Търново

Изграждане на палатъчен лагер / оценката е за архитектурна форма, художествено оформление, ред и хигиена/

1-во място – ТК „Незабравка" – гр. Велико Търново и ТД „Средногорец" – гр. Чирпан
2-ро място – ТД „Кайлъшка долина" – гр. Плевен
3-то място – ПГСС - гр. Нова Загора

Комплексно класиране за младша възраст

1-во място – ОУ „Отец Паисий" – гр. Кнежа /първи отбор/
2-ро място – ТД „Кайлъшка долина" – гр. Плевен /първи отбор/
3-то място – ОУ „Васил Левски" – гр. Разград /първи отбор/

Комплексно класиране за приз „Кристален еделвайс" - 2016

1-во място – ПГТ „Пенчо Семов" - гр. Габрово /първи отбор/
2-ро място – ТК „Незабравка" – гр. Велико Търново
3-то място – ТД „Сърнена гора" – гр. Стара Загора

kop3